Dodany: 2010-07-09 11:16:47

Kto z nas nie ma starych fotografii rodzinnych, czy setek zdjęć poupychanych gdzieś na strychu lub dysku twardym komputera? Chyba każdy jakieś znajdzie. A to dlatego, że dla większości z nas tak ważne są wspomnienia.

 

Ponieważ chcemy je magazynować, pojawił się w pewnym momencie popyt na albumy, w których moglibyśmy trzymać nasze zdjęcia. Producent albumów stanął przeto przed zadaniem zapewnienia naszym zdjęciom miejsca, w którym niezniszczone przetrwają przez lata. Dlatego też stawia się na różne aspekty produkcji – na trwałość albumów i na ich wygląd. Trwałość to przede wszystkim nowoczesne formy foliowania czy hermetycznych zamknięć.

 

Natomiast producent albumów stawia dzisiaj bardziej na ich wygląd. Przeróżne wzory, materiały, z których wykonywane są albumy – to wszystko sprawia, że możemy uczynić nasze wspomnienia jeszcze piękniejszymi. Wszystko zależy od naszych upodobań. Skończyły się czasu, kiedy produkowało się masowe albumy, zaopatrzone tylko w przezroczyste folie i miękką okładkę. Mamy nieraz do czynienia z prawdziwymi małymi dziełami sztuki – z ręcznie malowanymi okładkami czy zszywanymi kartami. Dzisiaj producent albumów może sprawić, że do naszych wspomnień wracać będziemy częściej.

Nick: