Dodany: 2010-07-08 12:49:08

Jak wybierać statywy?Wybór odpowiedniego statywu zależy przede wszystkim od przeznaczenia urządzenia na jakim zostaną zastosowane. Inne statywy wymagają użycia aparaty fotograficzne, innych kamery.

 

I to jest właśnie podstawowa różnica pomiędzy ich wyborem. W pierwszym przypadku najczęściej statywy wybierane są pod kątem prowadzonej działalności fotograficznej, a więc kupowane są one najczęściej przez studia fotograficzne. W wyżej wskazanym przypadku statywy dobierane są do wielości kamery, która za ich pomocą będzie obsługiwana. Tutaj najlepiej sprawdzają się te, które mogą zostać dostosowane do warnków, w których pracuje kamera. Muszą więc umożliwiać łatwy i szybki sposób ich przenoszenia.

 

Te i wiele innych informacji uzyskać można zarówno u ich producentów jak również na stronach internetowych czy forach opisujących statywy. To co ważne to przede wszystkim opinie użytkowników konkretnych modeli urządzeń fotograficznych oraz do filmowania. Szczególnie w tym względzie dla kupujących przydatne są fora producentów danego sprzętu.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wybierać statywy?
Nick: