Dodany: 2010-07-09 11:02:38

W wolnych chwilach zajmujemy się różnymi rzeczami – niektórzy z nas czytają, inni słuchają muzyki, jeszcze inni oglądają telewizję, a część z nas ogląda stare zdjęcia.

 

Ta ostatnia forma odpoczynku jest naprawdę przyjemna – ciekawie jest zobaczyć siebie sprzed kilku lat, raz jeszcze spojrzeć na twarze znajomych, których nie widzieliśmy już bardzo długo. Często na półkach stoją zakurzone Albumy na zdjęcia i tylko czekają by po nie sięgnąć. A gdy już sięgniemy, zapragniemy tworzyć ciąg dalszy tej opowieści, ułożonej ze starych fotografii. Tak naprawdę obrazy, które zatrzymujemy na zdjęciach to coś więcej, niż te kawałki papieru – to chwile, które udało nam się ocalić. Tak samo Albumy na zdjęcia – to etapy naszego życia poukładane w mniejsze opowieści.

 

Takie wspominanie to rzecz wspaniała, świadcząca o tym, że przeszłość jest dla nas ważna – bo przecież kimże bylibyśmy bez przeszłości? Tymczasem my cały czas żyjemy jutrem, spieszymy się, choć możemy przegapić coś niesłychanie ważnego – możemy przegapić własne życie. Dlatego warto jest jednak mieć w domu jakieś pamiątki, Albumy na zdjęcia – bo za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, być może pozostaną nam tylko one.

 .

Nick: