Dodany: 2010-07-09 10:20:01
 

Aparaty fotograficzne – jakie dla kogo?Fotografia jest dziedziną intensywnie rozwijającą się, a to głównie z powodu skoku technologicznego, który obserwujemy niemalże na co dzień. Coraz nowsze modele aparatów, ale niestety co za tym idzie – coraz wyższe ceny. Czy warto jednak wydawać majątek na taki sprzęt?

 

To zależy, czym jest dla nas fotografia. Jeżeli jest to nasza praca, powinniśmy mieś co najmniej dwa Aparaty fotograficzne – jeden do szkolenia się i drugi, lżejszy i z odpowiednimi parametrami do pracy. Przede wszystkim fotoreporterzy wyposażeni są zwykle w lustrzanki cyfrowe. Wybór sprzętu w tej kategorii jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, profesjonalni fotografowie wyposażeni są zwykle w lustrzanki analogiczne, które choć paradoksalnie są tańsze, pozwalają uzyskać obraz doskonalej jakości, nawet po powiększeniu do naprawdę dużych rozmiarów. Inne Aparaty fotograficzne kupować będą amatorzy.

 

Jeżeli aparat ma służyć nam do uwieczniania chwil na imprezie lub na wycieczce, idealnie sprawdzą się kompaktowe cyfrówki, które nie będą zajmować za dużo miejsca i zarejestrują nienajgorszej jakości obraz. No i wreszcie zupełnie inne Aparaty fotograficzne wybierać będą pasjonaci fotografii – oni sięgną po sprzęt, który będzie spełniał ich najbardziej indywidualne wymagania, ale za to jak można się słusznie spodziewać, przyjdzie słono zapłacić – fotografia nie jest bowiem tanim hobby.

 

  .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Aparaty fotograficzne – jakie dla kogo?
Nick: