Dodany: 2010-07-09 10:45:35

Dzisiaj coraz więcej mówi się na temat aparatów fotograficznych, jako że fotografia staje się nie tylko metodą na uwiecznienie imienin czy udokumentowanie wydarzenia opisywanego w prasie, ale zaczyna funkcjonować również jako hobby.

 

Powszechnie panuje przekonanie, że najlepszym aparatem jest cyfrowa lustrzanka. Tymczasem okazuje się, że to nie aparaty cyfrowe są najlepsze – za takie profesjonaliści uważają tradycyjne Aparaty analogowe. Ujawnia się dopiero ich zalety, gdy idzie o zrobienie fotografii, które mają później widnieć na plakatach czy billboardach. Dlaczego? Ano dlatego, że tylko Aparaty analogowe mogą zrobić zdjęcie, które wielokrotnie powiększone zachowa swoją ostrość i wyrazistość kolorów.

 

Zdjęcia uzyskane z lustrzanek cyfrowych niestety mogą pojawić się na plakacie jako tak zwane „składaki”, czyli z kilku zdjęć kolejno powiększanych tylko do pewnego stopnia, drukuje się mniejsze części plakatu, a następnie skleja się z nich całość, która wędruje na billboard. Ponieważ wiele firm nie chce się bawić w ten sposób, od razy wymaga zdjęć, wykonanych przez Aparaty analogowe. Tym samy sprzęt, który jeszcze rok temu uznalibyśmy za przestarzały, okazuje się być najlepszym dostępnym dla profesjonalistów sprzętem na rynku.

 .

Nick: