Dodany: 2010-07-09 10:40:39

Ponieważ tempo rozwoju technologicznego jest bardzo szybkie, na rynku w bardzo krótkich odstępach czasu pojawiają się nowe modele aparatów cyfrowych. Każdy, kto w danym momencie rozgląda się za takim sprzętem, stawia głównie na nowość, licząc, że w ten sposób sprzęt nie „zestarzeje się” tak szybko.

 

Nic bardziej mylnego. Aparaty cyfrowe mają to do siebie, że wiedząc o nich trochę więcej, będziemy w stanie zrobić świetne zdjęcia, nie kupując najnowszego, a tym samym najdroższego modelu na rynku. Najczęściej popełnianym błędem jest interesowanie się przede wszystkim rozdzielczością. Naprawdę, nie ma znaczenia, czy nasz aparat będzie miał 12 czy 8 mln pikseli – jakościowo zdjęcia nie będą różnić się, chyba że będziemy chcieli wykorzystać je w większym formacie – wtedy duża rozdzielczość się przyda, jednak do formatu a3 ten parametr nie musi nas interesować. Parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest zoom – im większy, rym lepiej.

 

No i nareszcie ustawienia – Aparaty cyfrowe powinny mieś szeroką ich paletę. Im więcej możemy ustawić sami, tym lepiej, ponieważ wszystkie reklamowane tryby do zdjęć w słońcu czy w nocy nie zawsze są najlepsze – lepiej poradzimy sobie sami ustawiając odpowiednią wartość przysłony lub czas migawki. Dlatego nie zawsze najnowsze Aparaty cyfrowe są najlepsze – po co płacić za coś, co nam się kompletnie nie przyda?

 .

Nick: